Yüzünüzdeki elastikiyet kaybı ve sarkma sizi mutsuz mu ediyor?
Figen Sayın Yıldıran

Figen Sayın Yıldıran

Yüzünüzdeki elastikiyet kaybı ve sarkma sizi mutsuz mu ediyor?

12 Kasım 2019 - 11:34

Dr. Figen Health & Beauty Kliniği’nden Doktor Figen Sayın ameliyatsız yüz germe ile tek seansta 30 dakikada gençleşmenin sırlarını verdi.

Bu yöntemde kullanılan teknoloji bir odaklı ultrason yöntemidir. Birçok hastalığın tanısında kullanılan ultrasound, medikal estetik alanında kırışmış, elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış ciltleri ameliyata gerek kalmadan iyileştirmek amacıyla da kullanılır. Bu yöntemin başarısı diğer radyofrekans yöntemlerden daha yüksektir çünkü ciltte sıkılaşmanın ötesinde oldukça etkin bir germe yapar. Radyofrekanslar bu sıkılaşma etkisini sadece kollajen uyarısı yaparak gerçekleştirirken, odaklı ultrasonlar ise kollajen uyarısı dışında aynı zamanda SMAS tabakasını uyararak gerçek germe etkisini oluşturur. Acı hissettirmeyen iğnesiz ve travmasız bir yöntemdir. Uygulamaya kişinin doku yapısı kontrol edildikten sonra karar verilmelidir. Odaklı ultrasound yöntemi, 30 -45 dakikada, tek seans ile ameliyatsız bir çözüm sunması açısından diğer ameliyatsız yüz germe yöntemleri içinde başarısı oldukça yüksek bir uygulamadır.

Odaklı ultrasonla ameliyatsız yüz germe nasıl uygulanır?
Ses dalgaları kullanan odaklı bir ultrasound cihazı ile uygulanır. İki başlığı vardır. Bu başlıklar cilde jel sürüldükten sonra dokundurularak uygulanır. Bu terapide ses dalgaları odaklanarak cildin 4,5mm ve 3 mm altına gönderilir. Cilt altı SMAS tabakasında oluşturduğu küçük termal hasarlara karşı oluşan iyileşme tepkisi sonucu dokuda sıkılaşma ve lifting etkisi gerçekleştirilir. Ses dalgaları ayrıca cilt hücrelerini uyararak yeni kollajen üretimini de artırır. Bu etki ile ciltteki sıkılaşma daha da artarken kalitesi artmış canlı ve parlak bir cilt oluşur.

Uygulama sırasında neler hissedilir?
Kişiler uygulama sırasında hissettikleri acı hissini anlık ‘iğne batması’ ya da hafif bir yanma hissi olarak tanımlamaktadır. Uygulama öncesi ağrı kesici istenirse alınabilir. Şart değildir. Uygulamanın hemen ardından kişi günlük aktivitelerine dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Bazı kişilerde uygulama sonrası kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönmektedir. Çenede krom kaplamaya bağlı hassasiyet, migren ağrısını tetikleme olabilir. Bu durumlarda ağrı kesici uygulama öncesi veya sonrası alınabilir.

Odaklı Ultrasonla (Dobloo face) ameliyatsız yüz germenin etkileri nelerdir?
• Cilt de eskisinden daha fazla sıkılaşma ve gerginlik hissedilir.
• Cildin kalitesi artar daha genç görünür.
• Göz çevresi kırışıklıkları belirgin bir şekilde azalır.
• Yanaklarda oluşan aşağı doğru sarkma ve gevşemeyi yukarı kaldırır.
• Çene altı gıdısında belirgin bir düzelme sağlar.
• Çene kontöründe ki sarkma düzelir.
• Kaşlarda düşüklük varsa botoks yapılmış gibi yukarı kaldırır.
• Boyun dokusunu sıkılaştırıp çizgiler azaltır.

Ultrasound ile ameliyatsız yüz geme kaç seans uygulanır? Etkisi kaç yıl sürer?
Bu yöntem tek seans uygulanır. Uygulama süresi 30-45 dakika arasında değişir. Uygulamanın hemen ardından çekilen fotoğraflarda %20-25 etki hemen gözlemlenirken bu etki ilerleyen zamanla giderek artar. İdeal görünüme 3 ayın sonunda ulaşılır. Uygulamanın etkisi 1,5-2 yıl sürer. En az yılda bir kez uygulanır. Kollajen üretimini artıran başlığı ise yılda 2 kez uygulanabilir.

Ultrasound ile ameliyatsız yüz germe güvenilir bir yöntem midir?
Ultrasound enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır. Bu teknoloji odaklı ultrason olduğu için bilinen belirgin bir yan etkisi bulunmamaktadır. Güvenli bir yöntemdir.

Çene kontürünüz bozuldu, sarkma mı hissediyorsunuz?
Yüzünüzdeki sarkma sizi rahatsız ediyor, ameliyat olmak istemiyor musunuz?
Uzun seanslarla uğraşmak istemiyor, tek seansta cildin gençleşsin mi istiyorsunuz?
Çene altındaki gıdınız sizi rahatsız mı ediyor?
Tüm bu sorularınızın cevabı odaklı ultrasound uygulamasında. Hekiminiz ile mutlaka bir değerlendirme yapmalı, beklentilerinizi netleştirmelisiniz.

Erkekler odaklı Ultrasound ile ameliyatsız yüz germe uygulamasını neden tercih ediyor?
Erkeklerin bu uygulamayı tercih etme sebeplerini şöyle sıralayabiliriz;
• Tek seansta etkin sonuçlara ulaşılabilen bir sonuçtur.
• Uygulama sonrası günlük yaşamlarına hemen dönülebilirler.
• Aynı zamanda tek seansta cildi gençleştirip, yeniler.
• İğnesiz, acısız, ameliyatsız bir uygulamadır.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum