Akne izi ve sivilcelerim için denemediğim yöntem kalmadı?...
Figen Sayın Yıldıran

Figen Sayın Yıldıran

Akne izi ve sivilcelerim için denemediğim yöntem kalmadı? Diyorsunuz! 


12 Kasım 2019 - 11:55

Dr. Figen Health & Beauty Kliniği’nden Doktor Figen Sayın Yıldıran, akne ve sivilce izlerinin nasıl yok olacağı konusunda bilgiler verdi.
Ciltte aktif akne ve akne izi problemi oldukça yaygın bir problemdir. Bu konuda birçok tedavi uygulanır. Bazen de etkin olmayan uygulamalardan dolayı umutsuzluklar oluşur. Akne problemine çözüm yaratmak için kombine bir yaklaşım çok önemlidir. Tek bir yöntemle çözülür demek zordur. Fakat etkin bu yöntemlerin bilinçli kullanılması gerekir. Yeni nesil iğneli radyofrekans teknolojisi tedavide sadece akneyi iyileştirmez cildinizin kalitesini artırır ve izleri oldukça azaltır. Cilt sıkılaşır ve parlar.
AKNESİZ PÜRÜSSÜZ BİR CİLT İÇİN
Aktif sivilcenizi iyileştiren, izlerin silinmesine yardımcı olan, cildinizin doğallığını ve tazeliğini koruyan mikro iğneli fraksiyonel radyofrekans teknolojisi klasik altın iğneli radyofrekans teknolojisinin daha da geliştirilmiş şeklidir. İki önemli yeniliği bulunmaktadır; Bu yenilikler, 1- Radyofrekansın fraksiyonel hale getirilmiş olmasıdır. Radyofrekans gücü tek bir noktaya değil yan yana birçok küçük noktadan cilde uygulanır. Arada sağlam dokular kalır. Bu sayede hasarın çok daha az olması sağlanmaktadır.  2- Üçüncü kuşak radyofrekans enerjisinin mikro iğneler ile cildin doğrudan içine verilmesidir. Bu yöntemin başarılı olduğu önemli problemlerden biri de aktif akne ve akne izleridir. Uygulama sonrası akneler iyileştiği gibi zor bir tedavi olan akne izlerinde de başarı yüksektir.  
AKTİF AKNENİZİ VE AKNE İZLERİNİZİ İYİLEŞTİRİR CİLT TAZELİĞİNİ KORUR  
Fractora, mikro iğneleri ile kontrollü bir şekilde cildin derin katmanları ısıtılarak kollajen aktive ettiği gibi aynı zamansa aktif aknelerin iyileşmesini sağlar. Bu teknolojilerin FDA onaylı olması bizim için çok önemlidir. Aktif aknede iğneli radyofrekans uygulaması FDA tarafından da takip edilen birçok olumlu araştırma sonucu ile desteklenmektedir.
EN AZ 4 SEANS UYGULANIR
İğneli fraksiyonel radyofreakans en az 4-6 seans uygulanır. Etki en az 2 hafta sonra götürülmeye başlar 3 ayda etkisi maksimum noktaya erişir. Uygulama süresince cilt güneşten korunmalıdır.
KOLLAJEN SENTEZİNİ ARTIRIR
Akne izi ve aktif aknede bu yöntem kullanılırken aynı zamanda cildinizin doğallığını ve tazeliğini koruyan mikro iğneli radyofrekans enerjisi, kontrollü bir şekilde cildin derin katmanlarını ısıtarak kollajen sentezini artırır. Cilt yapısını ve dokusunu iyileştirerek daha parlak ve genç bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. Cildinizdeki iyileşme sonucu renk eşitsizliği düzelir pürüzsüz bir görünüm oluşur.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum