Yaz geldiğinde en büyük hayalimiz estetik bir vücuda sahip olmak
Figen Sayın Yıldıran

Figen Sayın Yıldıran

Yaz geldiğinde en büyük hayalimiz estetik bir vücuda sahip olmak

12 Kasım 2019 - 12:07

Dr. Figen Sayın'a FDA ONAYLI yeni bir Amerikan BADY TEKNOLOJİSİ ile ilgili "VÜCUT ŞEKİLLENDİRME VE SELÜLİT TEDAVİSİ " konusunda merak edilen soruları sorduk?

Yeni zayıflama ve vücudu forma sokan teknolojilerden ne bekliyorsunuz?
-Uygulandığında birçok problemi çözebilsin
-Güvenilir olsun
-Organlara ve dokulara zarar vermesin
-Resmi FDA gibi bir kuruluş tarafından güvenlik açısından onaylı olsun
-Birçok araştırma sonucunda etkiler ispatlanmış olsun
-Acı ve ağrı hissettirmesin
-Konforlu olsun istiyoruz. Bütün bunların hepsini sağlayan teknolojileri tercih ediyoruz.
Aynı anda bölgesel yağ, sarkma ve selülit problemlerini birlikte çözüyor. Kısa sürede etki alıyoruz.

Vücudu forma sokan bu teknolojiler kaç seans uygulanıyor?
Tüm problemlerde haftada 2 kez en az 5-8 seans arasında uygulanır. Problemin büyüklüğüne göre seans sayıları artırılabilir. Ayrıca acı ve ağrı hissettirmiyor. Amerika'da ve Türkiye'de birçok ünlü isim bu yüzden tercih ediyor. Aynı zamanda başarılı kliniklerin ve hekimlerin tercih etmesinin sebebinin de bu olduğunu düşünüyorum.

Vücudu forma sokan bu yeni yöntemler nasıl etki ediyor?
İki farklı cihaz temelinde gelişmiş radyofrekans ve vakum içeriyor. Radyofrekans enerjisini saniye başına arka arkaya 1 milyon atış darbe döngüsü yapıyor. Bu darbeler aşırı gibi görünse de çok güvenlidir. Tedavi sırasında radyofrekans ve vakum inatçı yağları yakmak için çalışırken uygulama bölgesinde ısı ve hafif vakum basınç etkisi oluşturarak yağları dokulardan uzaklaştırıp aynı zamanda kollajen sentezini artırıyor.

Bu yöntemi neden kullanıyorsunuz?
Güçlü sıkılaştırma ve kısa sürede yağ dokusunu azaltma özelliği açısından tercih ettiğimizi söyleyebilirim. Özellikle uygulamalarda etkili sonucu ve hasta güvenliğini çok önemsiyorum bu nedenle FDA onayının olmasının çok önemli bir durum. Akademik yayınlardaki başarılı sonuçların olması güvenimizi daha çok artırıyor.  

Yeni teknolojiler kullanarak uyguladığınız bu yöntemin özellikleri nelerdir?
Bölgesel vücut şekillendirme sağlayan, selülit ve kötü görünümü azaltan yeni, uzun ömürlü, non-invaziv bir yöntemdir. En önemli etkilerinden biri de sarkmaları toparlamasıdır. Dokularda kollajen artışı yaprak oluşturduğu bu etki kol altında, bacak içlerinde, diz üstlerinde çok iyi görünür. Vücudunuzu şekillendirir ve cerrahi yağ aldırma işlemlerine karşı alternatif sunar. Yağlı ve portakal kabuğu gibi kötü görünümden kolaylıkla kurtulmanızı sağlar.
 
Tedavi güvenli midir?
F enerji dizisi saniye başına, arka akaya 1 milyon atış darbe döngüsü yapar. Bu darbeler aşırı gibi gözükse de çok güvenlidir. Konforunuzu maksimize etmek için vücut ısısı sürekli olarak görüntülenir. Aynı zamanda cilt ısınma bildirimi yapar. Bu termal görüntüleme maksimum sıcaklık kontrolü sağlar. Güvenli bir teknolojidir FDA onaylı olması önemli bir göstergedir.Uygulama sırasında ağrı hissedilir mi?


Çoğu kullanıcı bu tedavi yöntemini oldukça konforlu bulur. Tedavi sırasında RF ve vakum inatçı yağları yakmaya çalışırken, uygulama bölgesinde sadece ısı ve hafif vakum basıncı hissedersiniz. Yazında uygulanabilir.Uygulama kaç seans sürer?
8 haftalık bir süre önerilmektedir. Kademeli olarak ilk 1-2 seans sonrası uygulama alanındaki değişimler gözlemlenebilir. Ayrıca cilt yüzeyi yumuşak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur.Uygulama sonrası nasıl bir prosedür izlenmelidir?


Uygulama sonrası normal hayata dönebilirsiniz. Öğle yemeği arasında bile yapılabilecek bir işlemdir. Hasta tedavi sonrası 1-2 saatlik kadar uygulama yapılan bölgede hafif kızarıklık ve sıcaklık fark edecektir. Günlük yaşamı kesinlikle engellemez.
Sadece yağ dokularını hedef alan bir sistem değildir. Gelişmiş odaklı RF enerjisi kullanan aynı zamanda kolajen ve dermis sıkılaşması sağlayan bir sistemdir. Vücut şekillendirmede herkesin hayali olan yağ azaltımı, yenileme ve cilt sıkılaşmasını bir arada sunar.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum