Dinamik Askı ip uygulaması ile daha genç görünün
Figen Sayın Yıldıran

Figen Sayın Yıldıran

Dinamik Askı ip uygulaması ile daha genç görünün

12 Kasım 2019 - 12:16

Ameliyatsız yüz germede askı ile ip germe uygulamalarında son jenerasyonlardan biri dinamik askı uygulamasıdır. 20'den fazla ülkede uygulanan bu yöntemde kullanılan ipler Fransa'da üretilmektedir. İp uygulamalarında beklenilen ise güvenilirlik, uzun kalıcılık, yumuşak olması aynı zamanda güçlü tutunma özelliğinin olması ve uygulama sonrası olumsuz etkilerin olmamasıdır.


Dr. Figen Health & Beauty Kliniği’nden Dr. Figen Sayın Yıldıran Dinamik Askı (Fransız askı) ile daha genç bir görünüm sağlamanız için merak edilenleri açıkladı.

Dinamik Askı İp Uygulamasının diğer iplerden farkı nedir?
Fransız askı ipi örümcek ağı, cog ve gençlik gibi iplerden çok farklıdır. Yapısı polyester bir omurga üstüne  implant silikonu ile kaplanmıştır. Bu ipe esneklik yumuşaklık ve güçlü çekim etkisi yaratmaktadır. Üzerinde düğüm şeklinde pikotlar mevcuttur. Bu yapı etkin bir tutunma sağlar. Fransız askı hem yüzde hem de vücutta kullanılmaktadır.

Fransız Askı (Dinamik Askı) ip uygulaması nedir?
Diğer iplerden çok farklı bir iptir. Silikon kaplı  olması nedeni ile çok uzun süre kalıcılığı vardır. Özellikle orta ve alt yüz bölümlerinde oluşan hacim kayıplarında ve cilt sarkmalarına karşı  oldukça  etkili figenbir yöntemdir. Sadece yüz değil boyun ve vücut bölgelerinde de kullanılır. Bu ipler cildinize bir iğne yardımı ile yerleştirilir. Ameliyatsız, kesisiz bir uygulamadır. Sarkma ve kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerini önleyip geciktirdiği gibi cildinizi yenileyip, gençleştirir.

Fransız Askı'nın uygulama yaşı nedir? 
35-75 yaş arası kadın-erkek herkese uygulanır. Uygulamaya hastaların beklentisi yaşı ve sarkmanın derecesine göre karar verilir. Yüzünde hafif sarkması olan kişiler, cerrahi liftin için çok genç yaşata olanlar için cerrahi müdahale istemeyenler için oldukça başarılı bir uygulamadır.

Hangi bölgelerde kullanılır?
-Yüz de ki sarkmayı iyileştirmede
-Çene kontörünü düzeltmede
-Kaş kaldırmada
-Boyun sarkmasını gidermede
-Göğüs sarkmasını kaldırmada
-Basen sarkmasını kaldırmada

Nasıl uygulanır?
Steril koşullarda iğneye bağlı ipler cilt altı SMAS tabakasının üstünde kalacak şekilde yerleştirilir. Bir yüzde cildin sarkma düzeyine göre 2-3 çift yerleştirilir.
İğne yumuşak ve bükülebilir olası nedeni ile damar ve sinir yaralama riski çok azaltılır. Aynı zamanda uygulama kolaylığı sağlar.
Fransız askı ipi doğru teknikle doğru derinliğe uygulandığı taktirde uygulama sonrası herhangi bir komplikasyona 

Etki süresi nedir?
Kalıcı bir ip olup etkinliği çok uzun sürmektedir. Eğer 5-10 yıllık süreçlerde hafif bir sarkma olursa yeniden ip konulabildiğini gibi, yeniden eski konan ipler koyuldukları yerden açıp yeniden kısaltılabilir.

Fransız Askı ipi ile germe tedavisinin oluşturduğu etkiler nelerdir?

-Yüzünüzdeki kırışıklıklardan ve sarkmalardan  kurtulabilirsiniz.
-Yüzünüzde burun kanatları kenarındaki çok derin olan çizginiz hafifler.
-Yanaklarınız daha hacimli görünebilir.
-Kaşlarınız doğal bir biçimde kaldırılabilir.
-Bozulmuş çene kontürünüz düzeltilir.
-Cikdinizde ki elastikiyet kaybına bağlı olan derin çizgiler azalır.
-Boynunuzda ki kırışıklık ve sarkma düzelir.
-Cildinizin kalitesi artar canlı ve parlak bir görünüm kazanır.

İp uygulamalarında son jenerasyon ip olarak değerlendirilen FRANSIZ ASKI son zamanlarda tercih ettiğim bir iple yüz germe uygulamasıdır.

Son yıllarda yapılan araştırmalar gösteriyor ki estetik uygulamalarda ameliyatı tercih etme oranları gittikçe azalmaktadır. Bunun sebebi cerrahisiz medikal estetik uygulamalarla çok iyi  sonuçların elde ediliyor olmasıdır. Her geçen gün estetik alanında  yeni teknolojiler ve yöntemler gelişmekte bu da başarılı sonuçların elde edilmesine  neden olmaktadır Bu yeni uygulamalardan biride "Fransız Askı"dır. Etki süresi çok uzun, askı etkisi daha güçlüdür. Bu özellikleri nedeni ile kadınlar kadar erkekler içinde oldukça etkin bir yüz germe yöntemidir.

Uygulama nasıl gerçekleştirilir ağrılı mıdır?
Ameliyathane koşulu gerektirmeyen bir uygulamadır. Öncelikle lokal anestezi uygulanır. Dolayısı ile ağrı hissedilmez. Bir iğne yardımı ile doku içine SMAS tabakasına bu ipler yerleştirilir. Gerektirse hafif bir sedasyonla da çalışılabilir.

"Fransız Askı" nın etkisi ne kadar sürer?
Kalıcı bir ip olduğu için uzun ömürlüdür. Uygulamanın hemen sonrasında mekanik bir kaldırma etkisi olur ve  hasta sonuçları hemen fark eder, etkisi uzun ömürlüdür. Ayrıca, 3. haftadan başlayarak fibroblastik ve kolajen doku oluşumu (bağ dokunun uyarılması ile aktive olması) ile birlikte daha kalıcı sonuçlar elde edilir. Kişinin yaşı ve yaşam biçimi estetik sonuçların ömrünü etkileyebilir. 

Dinamik askı tedavisi sonrası nelere dikkat etmek gerekir?
Her estetik tedavide olduğu gibi hafif şişlik, kızarıklık veya morarma olabilir  fakat bunlar birkaç gün içinde kaybolur. Tedaviden  sonra 1-2 gün dinlenmeniz iyi olur. Özellikle konulan iplerin cilde sabitlenmesi için çok konuşmamak, yüz kaslarını kullanmama gerekir. Egzersiz ve yüz masajından kaçınmanız gerekir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum