Yaz bitti Cildinizi Yenilemeye Hazır mısınız?
Figen Sayın Yıldıran

Figen Sayın Yıldıran

Yaz bitti Cildinizi Yenilemeye Hazır mısınız?

12 Kasım 2019 - 11:54

Yeni trendleri Medikal Estetek sektöründe uzun yıllar hizmet veren hekimlerinden biri olan Dr. Figen Sayın Yıldıran a sorduk.

Son zamanlardan botox, dolgu ve cilt kalitesini artıran uygulamalardan hangisi daha çok tercih ediliyor?

Kesinlikle cilt kalitesini artıran uygulamalara daha yüksek bir yönelim var. Botoks ve dolgu uygulamaları belli bölgeleri iyileştirdiği için yüzde tam olarak bir gençlik hali 
oluşturmuyor. Kişisel görüşüm cilt kalitesinin çok önemli olduğudur. En ideal yaklaşımın cilt kalitesini artırarak daha sonra btx ve dolgu uygulamaları ile desteklenmesi diyebilirim. Yapılan araştırmalar tüketicinin de bunu istediğini gösteriyor. Bu yönelimin temel nedeni ise doğal görünme isteğidir.

Yaz bitti, cilt kalitesini artırmak için ne öneriyorsunuz?

Kliniğimizde bir kaç aşamalı protokoller uyguluyoruz.
⁃ İlk aşamada Fraksiyone, İğneli Fractora Radyofrakans yöntemi ile cilt kalitesini artırmak. Bu uygulamayı ilk tercih seçmemin sebebi sadece cilt kalitesini artırmıyor aynı zamanda sıkılaştırıyor. Cilt kollajenini artırıyor, gözenek ve akne izi gibi pürüzlerden arındırılıyor. Teknolojilerin FDA onaylı olması çok önemli.
⁃ İkinci aşamada Facial cilt temizleme teknolojileri ile cildiniz derinlemesine temizlenmesi çok önemlidir. Siyah (Komedon ) noktalardan ve ölü dokulardan arındırılır. Kulanılan peeling ürünleri ile cildiniz yenilirken, vitaminlerinde cildin içine girmesi sağlanarak başarılı bir bakım tamamlanır.
⁃ Üçüncü aşamada lazerler kullanılarak cildinin renk ve ton farkları giderilir.
⁃ Dördüncü aşamada fototerapi ve lazerlerle ciltteki kırmızı lekeler kılcal damar ve cilt hassasiyetleri giderilir.
⁃ Son aşamada cildinizin kalitesi iyileştikten sonra ise korumak amacı ile prp, mezoterapi, gençlik aşısı, somon Dna, hyaluronik asit, mezolifting gibi uygulamalardan biri ile desteklenebilir.
Cilt kalitesini artıran bu tedaviler eskisinden daha pürüzsüz, canlı parlak ton farkı olmayan lekesiz, damarsız bir cilde kavuşmanızı sağlar.

Son zamanlarda erkekler hangi uygulamaları tercih ediyorlar?
Erkeklerinde artık öncelikli olarak cilt kalitesini artırmaya yönelik uygulamaları tercih etmeye başladıklarını söyleyebilirim. Onlarda daha doğal bir görüntüye sahip olmak, ciltlerini korumak istiyorlar. Bizimde erkeklere yönelik protokollerimiz de var bu konuda.

Yukarıda bahsettiğiniz Fraksiyonel iğneli radyofrekans nedir?

Uzun yıllardır cilt elastikiyetini artıran bir tedavi yöntemi olan klasik radyofrekans teknolojisinin daha da geliştirilmiş şeklidir. İki önemli yeniliği bulunmaktadır. Bu yeniliklerden biri radyofrekansın fraksiyonel hale getirilmiş olmasıdır. Radyofrekans gücü tek bir noktaya değil yan yana birçok küçük noktadan cilde etki edecek şekilde uygulanır. Arada sağlam dokular kalır. Bu sayede hasarın çok daha az olması sağlanmaktadır. İkinci yenilik ise üçüncü kuşak radyofrekans enerjisinin mikro - iğneler ile cildin doğrudan içine verilmesidir. Öncelikle uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem sürülür. Sonra uyuşturulan bölge ucunda iğneler olan bir aparatla taranır. Seans sayısı 1-6 arasında değişir.

Fraksiyone İğneli Radyofrekans yöntemi nerelerde kullanılır?
- Cilt lekeleri
- Kırışıklık
- Akne (sivilce) izleri 
- Cilt yenilenmesi ve kalitesinin arttırılması
- Yüz, boyun, dekolte bölgesi sarkmaları
- Yara izi (skar) 
- Gebelik çatlakları
- Kilo alıp verme gibi çeşitli nedenlere bağlı oluşan çatlaklar
- Gözenekler
- Terleme 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum