Cerrahi müdahale olmaksızın ip ile yüz germede trend değişti
Figen Sayın Yıldıran

Figen Sayın Yıldıran

Cerrahi müdahale olmaksızın ip ile yüz germede trend değişti

12 Kasım 2019 - 11:57

ÖRÜMCEK AĞI OUT
FRANSIZ ASKI VE GENÇLİK İPİ İN 

Dr. Figen Health & Beauty Kliniği’nden Doktor Figen Sayın Yıldıran, cerrahi müdahale olmaksızın ip ile yüz germe konusundaki trendler hakkında bilgiler verdi.
Cildiniz,  geçen yıllar içerisinde yer çekimine, çevre koşullarına zamanla teslim olarak elastikiyetini ve sıkılığını  kaybetmeye başlar ve yüz hatlarınız değişir. Ciltteki bu olumsuz değişimi durdurup genç formuna kavuşturmak için medikal estetik alanında pek çok uygulamalar yapılmaya başlanılmıştır. Bunun güzel örneklerinden bir tanesi ip uygulamaları ile yapılan germe ve asma işlemidir. Özellikle yüzünüzde ve mimik çizgilerinizin fazla olduğu noktalarda kırışıklıklar, hacim kaybı, sarkmalar gibi sizi rahatsız edecek bir görünüm ortaya çıkar. İple yüz germe sadece yüz bölgesinde meydana gelecek sarkmalar için değil aynı zamanda kaş kaldırma ve boyun sarkmalarını giderme içinde etkin bir uygulamadır. Günümüzde ameliyat tercihi artık çok ileri vakalar için geçerlidir.

Yüzde yoğun kırışıklık ve özellikle çene kontürünüzde belirgin bir sarkma durumunda öneriniz nedir?
Bu konuda önerim yine estetik askı ip uygulamaları olur. Yaşlandıkça belirginleşen ağız, burun kenarı çizgileri, ağız kenarındaki çizgiler ve gülme çizgileri farkında olmasanız da sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterir. Buna birde çene kontürünüzden aşağı doğru bir sarkma gerçekleşirse size ameliyat bile düşündürür. Bu çizgiler çoğunlukla dolgu uygulamaları ile giderilir. Fakat yaş ilerledikçe çok dolgu yapıldıkça doğal olmayan bir yüz görünümü oluşabilir. Bunu önlemek için aslında askı ipleri ile daha doğal bir görünüme kavuşabilir, ameliyatı erteleyebilirsiniz.

Fransız askı ve gençlik ipi ile kaş kaldırılabilir mi?
Aynaya baktığınızda kaşınızın duruşunu beğenmiyor, göz kapaklarınız düşük ve yorgun görünüyorsanız estetik ipler özellikle Fransız askı ve Gençlik ipi sizin için iyi bir tercihtir. Bu uygulamalar ile kaşlarınızı kalkar, kapak düşüklüğünüz giderilir. Kısa sürede gerçekleştirilen bu uygulama ile kaş yapınız estetik açıdan da güzel bir görünüme kavuşur, bakışlarınıza enerjik ve güçlü bir ifade katar.

Yanak dolgunlaştırma için dolgu mu yoksa ip mi önerisisiniz?
Zaman geçtikçe dokularınızda yaşlandıkça yanaklarınızda yer çekimine yenik düşer. Aşağı doğru sarkar. Eğer genetik olarak elmacık kemikleriniz belirgin değilse genç yaşlarda da yüzünüzde erken çökme belirtileri oluşabilir. Bu durumu çoğunlukla dolgu uygulamaları ile destekleriz. Bazen dolgu yeterli olmaz fazla yapıldığında da yüzde abartılı dolgun bir görünüme yol açar. Bu nedenle yanaklarınız askı iplerle doğal bir şekilde şekillendirilmesi yüzünüz aşağı doğru sarkmasını önler. Gerekirse hafif dolgularla desteklenmelidir. Böylece daha doğal genç ve diri bir yüz oranına sahip olursunuz.
 
Boyundaki kırışıklıklar ve sarkma Fransız askı ve Gençlik ipi ile çözülebilir mi?
Yaşlanmanın iki temel belirtisi vardır;  Sarkmalar  sonucu yüz hatlarının kaybolması ve derin çizgilerin oluşması. Bu iki etki zamanla kaybolan kollajen desteğinden kaynaklanmaktadır. Gıdı, boyun ve çene hattında yağ dokuların sarkması  sonucu oluşan görüntü ameliyata gerek kalmadan da tedavi edilebilir. Estetik askı ip uygulaması ile boyundaki fazla dokuların ve gıdı sarkmalarının anında ve doğal olarak kaybolmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle gıdı altında ki sarkmaları gizlemek bir süre sonra imkansızlaşır. Yüzünüze ne kadar uygulamada yaptırsanız da boynunuz ve elleriniz gençleştirmediğiniz sürece yaşlı görünümden kutulamazsınız.

NEDEN İP UYGULAMASI
⁃ Ameliyat olmak istemiyorsanız
⁃ Çok fazla dolgu yaptırdıysanız
⁃ Kırışıklık ve sarkma problemini aynı anda çözmek
⁃ Kısa sürede etkin bir sonuç istiyorsanız
⁃ Anında etki ve kısa sürede sonuç
⁃ Günlük aktivitenizi kısıtlamaz günlük hayatınıza hemen dönmek
⁃ Kısa süreli 2 yıl için gençlik ipini ,ömür boyu etki için Fransız askıyı tercih edebilirsiniz.
⁃ Uygulama süresi yarım saat ile bir saat arasında değişir.
⁃ Lokal anstezi ile bile acı hissetmezsiniz
⁃ İsterseniz hafif bir sedasyonla da yapılabilir

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum