Yenilenen bir yaşam için Ozon (Q3)
Figen Sayın Yıldıran

Figen Sayın Yıldıran

Yenilenen bir yaşam için Ozon (Q3)

12 Kasım 2019 - 12:02

Ozon (Q3) dünya ülkelerinin sıklıkla tercih ettiği ve yenilenen bir yaşam için aralanan kapı olarak görülen, her geçen günde tıpta alınan olumlu sonuçlarla birlikte bireylere uygulanan bir tedavi yöntemidir.
İnsanoğluna eğer para ile ömür uzatılacağı garanti edilseydi; parası olan herkesin bir şekilde ömür satın alacağı aşikardı.
Oysaki eski, güçlü sağlığımıza kavuşmak için çok büyük paraya ihtiyaç yerine alternatif tedaviler düşünmek daha akıllıca bir yaklaşım günümüzde. Sağlığı korumak, oluşan sağlık problemlerini tıbbi ve alternatif tedavilerle iyileştirmek çok önemli. Sadece bedenimizdeki yaşadığımız süreci iyi analiz edecek konu da uzman bir doktora ihtiyacımız olacak. Uzun yıllardır uluslararası eğitimler, seminer ve araştırmaları takip eden Dr. Figen Health&Beauty Kliniği, alanında uzman ve eğitimli kadrosuyla 2018 hedeflerini bir adım daha öteye taşıyarak estetik ve güzellik uygulamalarına ek olarak bireyin sağlığı dolayısıyla oluşan konfor bozukluğunuza katkıda bulunmak, hatta iyileştirme sürecinde destek niteliğinde ozon terapi tedavisini sürdürme konusunda karar alarak, gelecekte bireylere önce sağlık, sonra estetik kaygılarını ortadan kaldıracak çalışmalara imza atıyor.

KLİNİK ORTAMINDA DOKTOR GÖZETİMİNDE
Ozon terapi uygulaması insan vücudu için müthiş bir destek tedavisi olup, sıklıkla beslenme anlayışı ile anti aging yaklaşımlar ortaya çıkmıştır. ‘Sağlıklı bir yaşam ve ruh herkesin hayalidir’ diyen Dr. Figen Health&Beauty Kliniği’nin işvereni Dr. Figen Sayın Yıldıran, “Yaşamınızdaki yoğun iş temposu, günlük hayatta karşılaştığımız problemler, stres ve sahip olduğumuz şeker, tansiyon, hepatit, romatizma gibi kronik hastalıklar yaşam kalitesini düşürüp ve sağlıksız kılıyor. Bu durumu iyileştirmek için kullandığımız ilaçlar önemli çözümler yaratırken, bir taraftan da ortaya çıkan yan etkiler sağlığımızı olumsuz etkileyecektir” diye konuştu.
Tüm bu olumsuzlukların arasında bireyin tedavi sürecindeki doktoruyla görüşülerek, bu noktada alternatif tedavilerin sürece desteği konusunda görüş birliğine varıldıktan sonra uygulama gündeme geliyor. Dr. Figen Sayın Yıldıran, klinik olarak bu noktada bireylerin sağlıklarına yönelik destek için ozon tedavisini sunduklarını anlattı.

KANINIZIN OKSİJENLENMESİ SİZE SAĞLIK SAĞLAR
"Ozon tedavisini anlamak için öncelikle şunu bilmek gerekir" diyen Dr. Yıldıran, "Vücutta beyinden kaslara, deriden iç organlara kadar organların beslenmesini kan damarları yoluyla kan ve kanın taşıdığı oksijen sağlar. Yani bir organa kan, dolayısıyla oksijen ne kadar fazla gidiyorsa o organ daha iyi çalışıyor demektir. İşte ozon tedavisinin temelinde bu felsefe yatar. Ozon aracılığıyla organlar ve dokular hücresel düzeyde daha iyi beslenir, daha iyi oksijenlenir ve dolayısıyla daha iyi çalışır. Organlardaki tüm kılcal damarların genişlemesini sağlarken kanın akışkanlığını artırarak dokulardaki oksijen eksikliğini giderir" diye konuştu.

“ÇOK ETKİLİ BİR TEDAVİ YÖNTEMİ”
 Şeker hastalarında ozon tedavisinin herhangi bir komplikasyon gelişmemiş vakalarda ilk başlangıçta haftada bir kez olacak şekilde 8-10 seans önerildiğini belirten Dr. Figen Sayın Yıldıran, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Ardından aylık veya 3 ayda bir tedaviye devam önerilir. Ozon gazı rektal olarak ya da kandan uygulanabilir. Gangren ya da geçmeyen yara gibi komplikasyonu olan vakalarda ise haftada 2 seans sistemik ozon tedavisinin yanı sıra mutlaka bölgesel ozon tedavisi de yapılır. Seans sayısı hastalığın iyileşmesine göre belirlenir."
Dr. Sayın Yıldıran, ozon tedavisinin sadece şeker hastalığı değil diğer tüm dolaşım bozukluklarına bağlı gelişen tüm yaralarda da çok etkili bir tedavi yöntem olduğunu belirterek, tedaviye başladıktan sonra hemen ilk seanstan sonra bile dolaşımın düzeldiğinin hem hasta, hem yakın çevresi tarafından kolayca gözlenebildiğini belirtti.
 
OZONTERAPİ ve OZON nedir?
OZON (Q3) 3 adet oksijen atomundan oluşan çok yüksek enerji taşıyan aktif oksijen molekülü içeren bir gazdır. Ozon adı mitolojide de olan Yunanca "koklamak" veya "Tanrının Nefesi" anlamını taşıyan ozein'den gelir. Tıbbı anlamda Türkiye'de son 14 yıldır yoğun bir şekilde uygulanan bu sistem, hızla klinik uygulamalara girmektedir.

Ozon Tedavisinin Faydaları Nelerdir?
Öncelikle belirtmeliyiz ki ozon terapi hastalıkların tıbbi ana tedavisi değildir. Kişi öncelikle ilgili hekimden tıbbi tedavisini almalı bu tedaviye ozonu eklemelidir. 
1. Bağışıklık sistemini uyararak hastalıklara karşı vücut direncinizi artırır.
2. Enfeksiyonlara karşı korunmayı artırır.
3. Kan dolaşımını düzenleyerek tansiyon regülasyonu sağlar.
4. Metabolizmayı hızlandırır.
5. Vücuda doping etkisi yapar.
6. Kanın yoğunluğunu azaltarak akışkanlığını artırır.
7. Tüm dokulara ve organlara oksijen pompalanmasını artırır.
8. Kanın vücuttaki en ince kılcal damarlara kadar gitmesini sağlar.
9. Antioksidan enzimleri aktive eder.
10. Vücuttaki serbest oksijen radikallerinin temizlenmesine yardımcı olur.
11. Yaşlanmayı geciktirir.
12. Cilde parlaklık ve tazelik verir.
13. Vücudun fiziksel güçlenmesini sağlayarak efor kapasitesini artırır.
14. Vücuttaki zararlı bakteri, virüs ve mantarların çoğalmasını engeller, ölmelerini sağlar.
15. Detoks etkisiyle vücuttaki kimyasal zararlı maddelerin temizlenmesine yardımcı olur.
16. Vücudumuzdaki doğal ağrı kesicilerin açığa çıkmasını sağlar, ağrıları keser.
17. Birçok alerjinin tedavi edilmesine yardımcı olur .
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum