Sarkmalar korkulu rüya!
Figen Sayın Yıldıran

Figen Sayın Yıldıran

Sarkmalar korkulu rüya!

12 Kasım 2019 - 11:39

Dr. Figen Health & Beauty Kliniği’nden Dr. Figen Sayın, tüp mide ameliyatlarından ve aşırı kilo vermelerinden sonra oluşan sarkmalar yeni teknolojilerle yazında uygulanabileceğini belirtiyor.
 
Aklınızda bir sürü soru işareti var. Ne tür bir tedavi yöntemi ile bu sorunları çözeceğinizi kara kara düşünüyorsunuz. Vücudunuzu forma sokmak için spor yapmak, beslenmeyi dengeli sürdürmek çok önemli. Bütün bunlara rağmen vücut derinizdeki sarkma problemi için cildinizi sıkılaştıran teknolojilere ihtiyaç var. Biz bu konuda hep araştırıp etkin ve güvenilir yenilikleri inceliyoruz.
 
 
Yeni zayıflama ve vücudu forma sokan teknolojilerden ne bekliyorsunuz?
 -Uygulandığında birçok problemi çözebilsin
-Güvenilir olsun 
-Organlara ve dokulara zarar vermesin
-Resmi FDA gibi bir kuruluş tarafından güvenlik açısından onaylı olsun
-Birçok araştırma sonucunda etkiler ispatlanmış olsun
-Acı ve ağrı hissettirmesin 
-Konforlu olsun istiyoruz. Bütün bunların hepsini sağlayan teknolojileri tercih ediyoruz.
Aynı anda bölgesel yağ, sarkma ve selülit problemlerini birlikte çözüyor. Kısa sürede etki alıyoruz.
 
Vücudu Forma sokan bu teknolojiler kaç seans uygulanıyor?
Tüm problemlerde haftada 2 kez en az 5-8 seans arasında uygulanır. Problemin büyüklüğüne göre seans sayıları artırılabilir. Ayrıca acı ve ağrı hissettirmiyor.
Amerika'da ve Türkiye'de birçok ünlü isim bu yüzden tercih ediyor. 
Aynı zamanda başarılı kliniklerin ve hekimlerin tercih etmesinin sebebinin de bu olduğunu düşünüyorum.
 
Vücudu FORMA sokan bu yeni yöntemler nasıl etki ediyor? 
İki farklı cihaz temelinde gelişmiş radyofrekans ve vakum içeriyor. Radyofrekans enerjisini saniye başına arka arkaya 1 milyon atış darbe döngüsü yapıyor. Bu darbeler aşırı gibi görünsede çok güvenlidir. Tedavi sırasında radyofrekans ve vakum inatçı yağları yakmak için çalışırken uygulama bölgesinde ısı ve hafif vakum basınç etkisi oluşturarak yağları dokulardan uzaklaştırıp aynı zamanda kollajen sentezini  artırıyor.
 
Bu yöntemi neden kullanıyorsunuz?
Güçlü sıkılaştırma ve kısa sürede yağ dokusunu azaltma özelliği açısından tercih ettiğimizi söyleyebilirim. Özellikle uygulamalarda etkili sonucu  ve hasta güvenliğini çok önemsiyorum bu nedenle FDA onayının olmasının çok önemli bir durum. Akademik yayınlardaki başarılı sonuçların olması güvenimizi daha çok artırıyor. 


 
Yeni teknolojiler kullanarak uyguladığınız bu yöntemin özellikleri nelerdir?
 

Bölgesel vücut şekillendirme sağlayan, selülit ve kötü görünümü azaltan yeni, uzun ömürlü, non-invaziv bir yöntemdir. En önemli etkilerinden biri de sarkmaları toparlamasıdır. Dokularda kollajen artışı yaprak oluşturduğu bu etki kol altında, bacak içlerinde, diz üstlerinde çok iyi görünür. Vücudunuzu şekillendirir ve cerrahi yağ aldırma işlemlerine karşı alternatif sunar. Yağlı ve portakal kabuğu gibi kötü görünümden kolaylıkla kurtulmanızı sağlar.


 
Uygulama sırasında ağrı hissedilir mi?
 

Çoğu kullanıcı bu tedavi yöntemini oldukça konforlu bulur. Uygulama bölgesinde sadece ısı ve hafif vakum basıncı hissedersiniz. Yazında uygulanabilir.

 

Uygulama kaç seans sürer yazında yapılabilir mi?
8 haftalık bir süre önerilmektedir. Kademeli olarak ilk 1-2 seans sonrası uygulama alanındaki değişimler gözlemlenebilir. Ayrıca cilt yüzeyi yumuşak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Yazın da uygulanılabilir. Uygulama sonrası normal hayata dönebilirsiniz. Öğle yemeği arasında bile yapılabilecek bir işlemdir. Hasta tedavi sonrası 1-2 saatlik kadar uygulama yapılan bölgede hafif kızarıklık ve sıcaklık fark edecektir. Günlük yaşamı kesinlikle engellemez.
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum