Plajda fit bir vücutla dolaşmayı herkes ister. Geç kalmadınız!
Figen Sayın Yıldıran

Figen Sayın Yıldıran

Plajda fit bir vücutla dolaşmayı herkes ister. Geç kalmadınız!

12 Kasım 2019 - 11:36

Dr. Figen Health & Beauty Kliniği’nden Dr. Figen Sayın FDA ONAYLI yeni bir Amerikan BADY TEKNOLOJİSİ ile ilgili "VÜCUT ŞEKİLLENDİRME VE SELÜLİT TEDAVİSİ " konusunda merak edilenleri açıkladı.

Bu teknolojiyi neden kullanıyorsunuz? 
Dr. Figen Sayın bu teknolojiyi özellikle güçlü sıkılaştırma ve kısa sürede yağ dokusunu azaltma özelliği açısından tercih ettiğini söylüyor. Özellikle uygulamalarda hasta güvenliğini de çok önemsediğini belirten Dr. Sayın bu teknolojinin akademik yayınlar açısından başarılı sonuçlarının olması ile FDA onayının olmasının çok önemli bir durum olduğunu belirtiyor. Etkin ve güvenli uygulamaları tercih ediyoruz diyor. 

Bu teknolojinin özellikleri nelerdir?
Bölgesel vücut şekillendirme sağlayan, selülit ve kötü görünümü azaltan yeni, uzun ömürlü, non-invaziv bir yöntemdir. Vücudunuzu şekillendirir ve cerrahi yağ aldırma işlemlerine karşı alternatif sunar. Yağlı ve portakal kabuğu gibi kötü görünümden kolaylıkla kurtulmanızı sağlar.

Bu teknoloji nasıl çalışır?
Klinik olarak kanıtlanmış radyo frekans enerjisi, derin dokun ısıtması ve vakumlu negatif basınç gibi farklı yöntemleri bir arada kullanır. Radyo frekans enerjisi cilt ve altında yatan yağ dokusunu ısıtmak ve yok etmek için sıcak enerji üretir. Vakum ve kontrollü enerji darbeleri vücut şekillendirmek için sinerjik olarak çalışır.
 
Tedavi güvenli midir?
RF enerji dizisi saniye başına, arka akaya 1 milyon atış darbe döngüsü yapar. Bu darbeler aşırı gibi gözükse de çok güvenlidir. Konforunuzu maksimize etmek için vücut ısısı sürekli olarak görüntülenir. Aynı zamanda cilt ısınma bildirimi yapar. Bu termal görüntüleme maksimum sıcaklık kontrolü sağlar. Güvenli bir teknolojidir FDA onaylı olması önemli bir göstergedir.
 
Uygulama sırasında ağrı hissedilir mi?
Çoğu kullanıcı bu tedavi yöntemini oldukça konforlu bulur. Tedavi sırasında RF ve vakum inatçı yağları yakmaya çalışırken, uygulama bölgesinde sadece ısı ve hafif vakum basıncı hissedersiniz.
 
Uygulama kaç sena sürer?
8 haftalık bir süre önerilmektedir. Kademeli olarak ilk 1-2 seans sonrası uygulama alanındaki değişimler gözlemlenebilir. Ayrıca cilt yüzeyi yumuşak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur.
 
Uygulama sonrası nasıl bir prosedür izlenmelidir?
Uygulama sonrası normal hayata dönebilirsiniz. Öğle yemeği arasında bile yapılabilecek bir işlemdir. Hasta tedavi sonrası 1-2 saatlik kadar uygulama yapılan bölgede hafif kızarıklık ve sıcaklık fark edecektir. Günlük yaşamı kesinlikle engellemez.
Sadece yağ dokularını hedef alan bir sistem değildir. Gelişmiş odaklı RF enerjisi kullanan aynı zamanda kolajen ve dermis sıkılaşması sağlayan bir sistemdir. Vücut şekillendirmede herkesin hayali olan yağ azaltımı, yenileme ve cilt sıkılaşmasını bir arada sunar.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum