Fransız kalmayın!
Figen Sayın Yıldıran

Figen Sayın Yıldıran

Fransız kalmayın!

12 Kasım 2019 - 11:40

"Yüzümdeki sarkmayı ameliyat olmadan iyileştirmek istiyorum" diyorsanız "FRANSIZ ASKI" iyi bir tercih olacaktır.

Dr. Figen Health & Beauty Kliniği’nden Dr. Figen Sayın yüzdeki sarkmayı ameliyat olmadan iyileştirmek isteyenler için "FRANSIZ ASKI" konusunda merak edilenleri açıkladı.
Ameliyatsız yüz germede askı ile ip germe uygulamalarında son jenerasyon uygulamalardan biri Fransız Askı. 20'den fazla ülkede uygulanan bu yöntem de kullanılan ipler Fransa'da üretiliyor. Bir hekim olarak benim yüze yapılan ameliyatsız ip uygulamalarından beklentim güvenilirlik, uzun kalıcılık, yumuşak olması aynı zamanda güçlü tutunma özelliğinin olması ve uygulama sonrası olumsuz etkilerin olmamasıdır.
Fransız askı ipi örümcek ağı, cog ve gençlik gibi iplerden çok farklıdır. Yapısı polyester bir omurga üstüne  implant silikonu ile kaplanmıştır. Bu ipe esneklik yumuşaklık ve güçlü çekim etkisi yaratmaktadır. Üzerinde düğüm şeklinde pikotlar mevcuttur. Bu yapı etkin bir tutunma sağlar. Fransız askı hem yüzde hem de vücutta kullanılmaktadır.

Fransız askı ip uygulaması nedir?
Diğer iplerden çok farklı bir iptir. Silikon kaplı  olması nedeni ile çok uzun süre kalıcılığı vardır. Özellikle orta ve alt yüz bölümlerinde oluşan hacim kayıplarında ve cilt sarkmalarına karşı  oldukça  etkili bir yöntemdir. Sadece yüz değil boyun ve vücut bölgelerinde de kullanılır. Bu ipler cildinize bir iğne yardımı ile yerleştirilir. Ameliyatsız, kesiksiz bir uygulamadır. Sarkma ve kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerini önleyip geciktirdiği gibi cildinizi yenileyip, gençleştirir.

Fransız Askı'nın uygulama yaşı nedir? 
35-75 yaş arası kadın-erkek herkese uygulanır. Uygulamaya hastaların beklentisi yaşı ve sarkmanın derecesine göre karar verilir. Yüzünde hafif sarkması olan kişiler, cerrahi liftin için çok genç yaşata olanlar için cerrahi müdahale istemeyenler için oldukça başarılı bir uygulamadır.

Hangi bölgelerde kullanılır?
-Yüz de ki sarkmayı iyileştirmede
-Çene kontörünü düzeltmede
-Kaş kaldırmada
-Boyun sarkmasını gidermede
-Göğüs sarkmasını kaldırmada
-Basen sarkmasını kaldırmada

Nasıl uygulanır?
Steril koşullarda iğneye bağlı ipler cilt altı SMAS tabakasının üstünde kalacak şekilde yerleştirilir. Bir yüzde cildin sarkma düzeyine göre 2-3 çift yerleştirilir.
İğne yumuşak ve bükülebilir olması nedeni ile damar ve sinir yaralanma riski çok azaltılır. Aynı zamanda uygulama kolaylığı sağlar.
Fransız askı ipi doğru teknikle doğru derinliğe uygulandığı taktirde uygulama sonrası herhangi bir komplikasyona sebep olmaz.

Etki süresi nedir?
Kalıcı bir ip olup etkinliği çok uzun sürmektedir. Eğer 5-10 yıllık süreçlerde hafif bir sarkma olursa yeniden ip konulabildiğini gibi, yeniden eski konan ipler koyuldukları yerden açıp yeniden kısaltılabilir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum