Özgünlük erdemler mutluluk
Hülya Kılıç

Hülya Kılıç

Özgünlük erdemler mutluluk

05 Ağustos 2019 - 10:56

İbn-i Sina, ''Erdemler alışkanlık haline geldiğinde saadet doğar.'' demiş. Olumlu davranışları alışkanlık haline getirdiğimizde de beynimizde mutlulukla ilgili kalıcı bağlantılar oluşur.
 
Gezegeni Venüs olan Boğa burcunun solar yılı başladı. Yeryüzünü etkileyen değişim ve dönüşüm zamanı. Her birey değişikliğe sahip olduğunu anlayacak. En net hissedeceğimiz iletişimde özgünlük olacaktır. 2019 yılı Dünya için son derece çalkantılı geçecek. Kaosun gezegeni olan Uranüs, Mayıs 2018"den bu güne kadar yeryüzünü etkileyip yeniden duruluyor. 2026 ya kadar etkili olacak. Demek ki Uranüs'ün etkisiyle iletişimde özgünlüğe dikkat etmeliyiz. Yani ben gibi biz gibi olmalıyız.
Özgünlük, bireyin benliğinin en saf haliyle davranması şeklinde tanımlanır. Özgünlüğün içeriğinde, geleneksel olma, sahici olma, doğal olma, iç denetimli olma, dürüstlük, doğruluk, samimiyet, iyi niyet, şeffaflık, açıklık, gerçeklik, erdemli olma, empati kurabilme gibi özellikler bulunmaktadır. Yapmacıklık, manipülasyon, içten pazarlıklı olma, sahtelik, kibir, gösteriş meraklısı olma, üstü kapalı laf konuşma, nispet etme, kıskançlık, kin nefret söylemleri halinde olma gibi özellikler ise özgünlükle ters düşer.
Uranüs Venüs etkileşimi özgünlüğü, geleceği, sanatı ve teknolojiyi de temsil edeceğinden, önümüzdeki birkaç yıl boyunca hem kendimizi hem de hayatımızı geliştirmek ve güncellemek için harika bir dönem. Uranüs üzerimizden geçerken hayatımızda çalkantılar, ani değişiklikler ve hayatın cilvelerini yaşamamıza neden olur. Sebepsiz asi olmak doğru değildir.
Tecrübelerimiz büyük öğretmen ve yönlendiricimizdir. Her bir öğretiyi hakikat ve özgünlük süzgecinden geçirmemiz yararımıza olacaktır. Bu öğretiler 2017 de başladı, ancak şimdi daha da güçleniyorlar, çünkü hakikat ve kendi hayat felsefemiz yol göstericimiz olacaktır. Özgünlüğümüzü açığa çıkarıp, hakikat hakkında sadece eğitim almakla kalmayıp, aynı zamanda, bu soylu duruşu başkalarına da aktarabilmek gerekiyor.
İnsanlığın bir tutkusu bir büyük hayali olmalı. Aslolan uzun değil anlamlı yaşamdır. Yıldızlara uzanmalı. Ulaşılmasa da gönül yükselir.
Eğitim ve çok uluslu organizasyonlar, dünyayı keşfetmek, farklı kültürlerle de tanışmak kendi kültürümüzü kavramakta yararlı olacaktır.
Venüs Uranüs ve Satürn iş dünyasında da özgün hareket etmeyi etkileyecektir.
Mutlu insanlar mutlu dünya dilerim.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum