Çocuksu özelliklere bağlanalım
Hülya Kılıç

Hülya Kılıç

Çocuksu özelliklere bağlanalım

12 Kasım 2019 - 09:51

İçimizdeki güç, aşk, mutluluk ve çocuklar alemindeki yolculuğumuzu devam ettiriyor. Herkesin her şeyine koşup, herkesin her derdinin muhasebecisi olduğumuz dönem bitti. Kimseyi incitmeden sevgiyle, gizlice destek verdiğimiz günler bitti. 2019 yılını içimizdeki güzellikleri açığa çıkarıp kendimizi doğurduğumuz yıl olarak aklımızdan çıkarmayalım. Artık süper dadı, süper arkadaş, süper iş arkadaşı, süper yol gösterici olmaya gerek yok. Artık çocuk olalım çocuk.
 
Son yıllarda eminim çevremizdeki birçok kişi cevabını alamadığı şu sorularla boğuşuyor; Hayatımın aşkı nerede?  Mutluluğum nerede? Kırık Kalbimi kim sevindirir? Yaratıcı tarafımı nasıl ortaya çıkarabilirim? İçimizdeki kişiler ve kendimiz için insan veya yeni bir projeyle ilgili bakış açımızı değiştirme zamanı geldi. Hadi bakalım işte tam da şimdi hayatımıza devasa bir şey doğurmaya hazırız. Ama bunu her zaman olduğu gibi tevazu, sessiz, bilge bakış açımız, hoşgörü ve alçak gönüllü ruh halimizle yapacağız. Drama yok! Sadece pratik, yürekten, keyifli, verimli ve etkili ışık tutma var.
 
Doğrultucu gücümüz, sevgi, mutluluk ve azimle yapmayı hayal ettiğimiz her yeniliğe, büyük bir disiplin , zaman ve çaba harcamak için harika bir akış içindeyiz. Eğer sevgi içinde olduğumuzu özümsersek harika bir sevgiliyle yeni bir hayata yeni bir yerde başlamak sunulabilir. Romantizm konusu sıkıntı olmaktan çıkacaktır. Çalışmayı çok istiyoruz, çalışmaya bayılıyoruz şimdi tam zamanı. İsteyelim kariyerimize yaratıcılığı ve mutluluğu kazandırmanın yolunu içimizdeki güçle buluruz. Çok para gelsin hayatıma derken kumar, ticaret veya borsa gibi riskli durumlarda biraz daha temkinli olmak gereklidir.
 
Bundan sonra yaratıcılığıma mı odaklanmalıyım, yoksa başkalarının projelerini destekleyerek mi yol almalıyım? Her ikisini de yapmak zorunda kalabiliriz. Her şey o kadar da zor değil. Sonuçta doğru kararlar alarak yürüdüğümüz hayatımız bize güzel hediyeler bahşedecek. Eğer taşınmak, şehir ülke değiştirmek, mülk satın almak, gayrimenkule yatırım yapmak, hatta aile kurup çocuk sahibi olmak gibi düşünceler varsa şimdi harika dönem başlıyor. Bütün bunları isterken de fazla dik kafalı olmayıp ve egomuzu da gözetim altına aldığımızdan emin olalım.
 
Unutmayalım; Sadece kendimiz bize mutluluğa nasıl bağlanacağımızı öğretebiliriz. Aslında sonunda anlıyoruz ki, hayat sadece kendi mutluluğumuz değil, başkalarının da mutluluğuna sevinebilmek.
 
Evet,  çocukça davranışları bırakalım, ama çocuksu, saf özelliklere bağlanalım.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum