KÜSTAH KİBİRLİ UKALA
Reklam
Hülya Kılıç

Hülya Kılıç

KÜSTAH KİBİRLİ UKALA

06 Ocak 2022 - 14:14

Küstah kelimesi, Türk Dil Kurumu’nun sözlüğüne göre, “davranışları ve sözleri saygısızca olan haddini bilmez kimse” olarak açıklanmış. Yine Türk Dil Kurumu’nun sözlüğüne göre ukala sözcüğünün anlamı, “kendini akıllı ve bilgili sanan bilgiçlik taslayan” kimse olarak verilmiş. Peki kibirli ne? Kibirli de bir kişinin kendisini beğenme ve başkalarından üstün görme durumudur.
Küstah, kibirli ve ukala kendini aşırı beğenme durumları taşımaktadır ve insanlar arasında istenmeyen sinir bozucu bir etki yaratabilmektedir. Bu tür davranışların bir tanesi bile hissedilirse birlikte içilen bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı olmaz. Tüm güzel duygular yok olup gider.
İşte tam da Merkür geri giderken yaşanabilecek iletişim bozukluklarının temelinde olan davranışlar bunlardır.
Merkür 28 Eylül 18 Ekim tarihleri arasında Terazi Burcu’nda geri gidiyor. Hadi birlikte Ekim ayına bir göz atalım.
* 1-3 Ekim Merkür Plüton karesi var. Zihinsel yorgunluklar ve manipülasyonlar problemler yaratabilir.
* 5-10 Ekim. Mars Güneş ile kavuşuyor. Hadi bakalım bol enerji ve tutkunun en hızlı olduğu bu günlerde görelim sizi.
* 6 Ekim: Önemli bir gün. Terazi’de Yeni Ay, yeni ilişkiler, yeni sanatsal projeler, tasarım, denge ve güzelliklerin başlangıcı.
* 10-11 Ekim: Satürn sabit görünüyor. Uzun vadeli projelere başlamadan önce analiz yeteneğinizi bir görün sonra fizibilite hazırlayın derim.
* 13-18 Ekim tarihleri arasında gökyüzü çok hareketli. Güneş Jüpiter üçgeni, netlik, öğrenme, adalet, öğretim için harika dönem. Aynı zamanda egolar çatışıyor ve güç mücadeleleri arasında sıkışıp kalmamak için dengeli, sakin, dingin olmayı öneriyorum.
* 17-18 Ekim’de kendini yalnız hissetme günleri başlıyor. Ülke yöneticileri yalnız bırakılıyor. Yeni bir projeye başlamak sakıncalı olabilir.
* 20 Ekim Dolunay günü. “Ben” ve “Sen” çatışmaları bariz bir şekilde hissedilecek. Toplumun yardımlaşmayla ilgili ihtiyaçlarını karşılamak için rahat bir nefes geliyor. Hedeflere ulaşmak başkalarıyla yardımlaşmak ve ruhsal anlamda iyileşmek için harika günler başlıyor.
* 30 Ekim tarihine kadar hayatın hediyeleri bir bir sunuluyor, umarım fark ederiz.
Küstah kibirli ve ukalaca sözcükler mi duydunuz? Kendinizi huzursuz mu hissettiniz? Aman aman saldırganlık içeren davranışlar sergilemeden, hiç cevap vermeden  ve zaman kaybetmeden rahatsız olduğunuz ortamdan dikkatlice derhal uzaklaşın. Polemiğe girmeye gerek yok. Karşıdaki kişi kendini tavır, davranış ve kullandığı sözcüklerle anlatmıştır. Huzurlu günler diliyorum
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum