Güzel günler göreceğiz
Ersin Aydın

Ersin Aydın

  • Instagram

Güzel günler göreceğiz

05 Ağustos 2019 - 10:50

Hiç şüphesiz hepimiz içinde bulunduğumuz yılın biran önce bitmesini istiyoruz. Sayılı günlerin kaldığı yeni yıl yep yeni umutlarla gelsin ve o Antalya’nın sımsıcak güneşiyle ısıtsız bizleri. 2018 yılı ekonomik olarak oldukça zor bir yıldı. 7’den 77’ye her kesimin etkilendiği, olumsuzlukların yaşandığı, enflasyonun zirve yaptığı, Dolar’ın bir dakikasının bir dakikasını tutmadığı yıl oldu. 2019 yılı hepimiz için hoş gelir… Ülke olarak kenetlendiğimiz, üzücü olayların yaşanmadığı, ekonomimizin güçlendiği, yüzlerin güldüğü, çok güzel mutlu bir yıl olur 2019… Hayat her zaman bizlere mutlulukları fazlasıyla yaşatsın. 
Uluslararası Resort Turizm Kongresi 
AKTOB, geçtiğimiz günlerde Baia Lara Hotel’de 8. Uluslararası Resort Turizm Kongresi kapsamında şık bir kokteyl düzenledi. Turizmin mevcut durumu ile kısa, orta ve uzun vadeli olası gelişmelerin sektöre yansımalarının ele alındığı kongrenin açılış kokteyline turizm ve iş dünyasına mensup pek çok önemli isim katıldı. Organizasyonda konuşan AKTOB Başkanı Erkan Yağcı “Kongremize, yurtiçinden ve yurtdışından seyahat endüstrisinde yer alan turizmin bütün kesimleri ile finansman, danışmanlık, yatırım, işletme, yönetim, tedarikçi firmaların üst düzey karar verici temsilcileri katıldı” dedi.
Sanatseverler Salvador Dali’de buluştu
20. Yüzyılın en ünlü sanatçılarından Salvador Dali’nin “Zodyak/Pantagruel” adlı resim sergisi, geçtiğimiz günlerde Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde Antalyalılarla buluştu. Küratörlüğünü İbrahim Karaoğlu’nun yaptığı sergi, Muratpaşa Belediyesi ile Şebnem Bahar Art & Design Gallery işbirliğiyle gerçekleşti. Salvador Dali’nin burçlar (Zodyak) üzerine 1967’de yaptığı resimler ve fantastik edebiyatın başlangıcı sayılan Fransız hümanist, filozof, yazar François Rabelais’in 16. yüzyılda yazmış olduğu “Dev Gargantua ve Oğlu Pantagruel’in Olağanüstü Hayatları” kitabını konu edinen “Pantagruel” resimlerinden oluşan serginin açılışına çok sayıda davetli katıldı.  
ANTALYA’DA NELER OLDU…
Gelelim ay boyunca Antalya’da neler yaşandığına. Aralık sayısı için sizlere yine çok güzel bir dergi hazırladık.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) 35’inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla Antalya'da resepsiyon düzenlendi. Etiyopya’nın %100 arabica çekirdeklerinden üretilen farklı mimari konseptiyle sıra dışı bir ortam sunan Coffeetainer, geçtiğimiz günlerde Düden Park mevkiinde açıldı. 2014 yılında girdiği Almanya pazarında istikrarlı bir büyüme grafiği çizen Corendon Airlines, bu ülkedeki etnik yolculara hitap eden acenteler ve konsolidatörler ile tanışma toplantısı düzenledi. Aselsan Net'in yetkili bayi ve servis hizmetlerini üstlenen ACS Teknoloji Firması'nın bölge müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde Değirmenönü Caddesi'nde hizmete açıldı. Lara Anadolu Hastanesi, geçtiğimiz günlerde 17 Kasım Dünya Prematüre Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Günün anlam ve önemini anlatan pasta kesildi. Mustafa Kemal Okulları, geçtiğimiz günlerde Hotel Su’da düzenlenen yemekte Öğretmenler Günü'nü kutladı. Çok sayıda öğretmenin katıldığı yemek, renkli görüntülere sahne oldu. Turizmci Tolga Cömertoğlu ve eşi Manolya Cömertoğlu’nun şehit Bedirhan Mustafa Karakaya adına yaptırdığı anaokulu, geçtiğimiz günlerde açıldı. Kalite, doğallık ve lezzette 5 yıldır başarıyı yakalayan Metin Yıldız Gıda Unlu Mamuller bünyesindeki Ünlü Beyoğlu Unlu Mamuller, Rauf Denktaş Caddesi’nde ki yeni yerinde hizmette. Sertaç Yıldız ile Medine Aliyev, geçtiğimiz günlerde düzenlenen görkemli düğün töreni ile hayatlarını birleştirdi. Çok sayıda davetlinin katıldığı tören, renkli görüntülere sahne oldu. Sumak Lokantası, geçtiğimiz günlerde görkemli bir kokteyl ve samimi bir ortamda açıldı. Çok sayıda davetli katıldığı mekanın açılışı, renkli görüntülere sahne oldu. Antalya akşamlarında, dost sohbetleri ve keyifli buluşmalar yeni yıl öncesi eskimeyecek hatıraları da beraberinde getirdi. Antalya geceleri yine çok hareketliydi. Ceila yenilenen dekorasyonuyla yine hız kesmedi.
Hepsi ve daha fazlası High Life’ın Aralık sayısında.
Şimdi sizi dergimizle baş başa bırakıyor, keyifli okumalar diliyorum…
Sevgiyle...
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum