Reklam
Reklam
Reklam
Ersin Aydın

Ersin Aydın

Çifte bayram

05 Ağustos 2019 - 10:59

Önümüzdeki günlerde iki kutlama bizleri bekliyor. Bunlardan ilki İslam dünyası için büyük önem ve kutsallık taşıyan Kurban Bayramı. Şimdiden iyi bayramlar… İkincisi ise Zafer Bayramı. 30 Ağustos'ta bir zafer destanı yazan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyor “Zafer Bayramımızı” kutluyorum. 
 
Kurban Bayramı’na sayılı günler kala tatil planları da yapılmaya başladı. Özellikle Akdeniz ve Ege kıyılarında doluluk oranları % 100’e ulaştı. Bu yıl turizmde de ciddi rakamlara ulaşılınca turizmciler oldukça memnun. Antalya’da ki otellerde yer bulmak adeta imkansız. Turizmcilerin yüzleri güldü bu da Antalya’nın yüzünün gülmesini sağlıyor. Antalya’ya bayramda 80 ilden tatilci gelirken Antalyalıların tercihi ise Bodrum ve Alaçatı olacağa benziyor.
 
OSB ÖDÜLLENDİRİLDİ
Antalya Organize Sanayi Bölgesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen karikatür yarışmasında dereceye giren çizerler, ödüllerini aldı. Geleceğin Fabrikaları ve İş Sağlığı ve Güvenliği konulu 4. Ulusal Antalya Organize Sanayi Bölgesi Karikatür Yarışması’nın ödül töreni, Bölge Müdürlüğü idari hizmet binasında gerçekleşti. Esli Endüstriyel, Ekici Peynir, Ahmet Kasapoğlu Mobilya, AKE Asansör, Foraks Prefabrik, Nar Un, Antalya Organize Sanayici İş İnsanları Derneği ve Genç Organize Sanayi Derneği sponsorluğunda düzenlenen yarışmanın ödül törenine Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı A. Atılgan Sert, OSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kasapoğlu, Genç OSD Yönetim Kurulu Başkanı Elçin Ekici Öztürk, BAKA Antalya Koordinatörü Alaattin Özyürek, Antalya OSB Müteşebbis Heyet ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Bölge sanayicileri katıldı.
 
BAKAN ERSOY, AKTOB’UN KONUĞU OLDU  
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (AKTOB) geleneksel buluşmasına katıldı. Toplantıda Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş ve sektör temsilcileri de yer aldı. 
 
ANTALYA ALEV ALEV
Antalyaspor'un 53. kuruluş yıl dönümü, düzenlenen organizasyonla kutlandı. Antalyaspor için bir meşale de sen yak! sloganıyla düzenlenen organizasyonda, Canbay ve Wolker, Yener Çevik ve Sagopa Kajmer sahne aldı. Turizmci ve tam bir Antalyaspor aşığı Tolga Cömertoğlu’na böylesine güzel bir gece organize ettiği için teşekkür ederiz.
 
ANTALYA’DA NELER OLDU…
Gelelim ay boyunca Antalya’da neler yaşandığına. Ağustos sayısı için sizlere yine çok güzel bir dergi hazırladık.
 
Antalya’da yaptığı yatırımlar ve kurduğu şirket markaları ile adını marka yapmayı başarmış bir isim. Ali Yılmaz’dan bahsediyorum. Antalyaspor’a olan aşkı ve sevgisiyle yıllarca yöneticilik yapmış, akaryakıttan gıdaya, dövizden turizme birçok alanda yatırımları mevcut. Uzun zamandır medyada görünmeyen Ali Yılmaz sorularımızı yanıtladı. Bu zamana kadar birçok televizyon projesinin stylingine imza atmakla beraber erkek modası denince akla ilk gelen isimlerden biri olan başarılı Stil Danışmanı Başak Dizer ile modaya, hayatına ve kariyerine dair keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Mega’Gen İmplant Antalya bayisi Ela Dental, geçtiğimiz günlerde Akdeniz Bölgesi’nde ki Diş Hekimi asistanlarını bir araya getirdi. Chaine des Rotisseurs Antalya üyeleri, buluştukları The Grill House’da lezzet şöleni yaşadı. Türk Eğitim Vakfı Dünya Kadınlar Korosu üyeleri Shakespeare Bistro’da bir araya gelerek pasta kesti. Açıldığı günden itibaren yerli ve yabancı misafirlerin ilk uğradığı adreslerden biri olan The Land of Legends, yaz sıcaklarını sizler için eğlenceye dönüştürüyor. Antalya’da yazın en hareketli günlerinde tatilciler deniz zevkini bir kez daha yaşamak için şehir merkezindeki plajlara akın etmeye devam etti. Oldukça renkli görüntülere sahne olan plajlarda yazın enerjisi bir an olsun dinmedi. Konyaaltı Jonior Leo Kulübü ve Konyaaltı Leo Kulübü’nde devir teslim töreni gerçekleşti. Antalya cemiyet hayatının tanınmış isimlerinden Ramazan Savaş Seyrekbasan ve Yaşam Koç geçtiğimiz günlerde Titanic Lara’da düzenlenen düğün töreniyle hayatlarını birleştirdi. Onur Sağlam Klarnet Akademisi sahibi Onur Sağlam ve Cansu Sağlam rüya gibi bir düğünle dünya evine girdiler. Lezzet dolu akşamlar yerli ve yabancı misafirleri ağırlamaya devam ediyor. Birbirinden ünlü restoranlarda lezzetler sohbetlerle birleşiyor. Şehrin popüler gece kulüplerinden olan Soho Club, Antalya’nın kavurucu sıcağından ve günün stresinden yorulanların vazgeçilmez deşarj adresi oluyor.
 
Hepsi ve daha fazlası High Life’ın Ağustos sayısında.
Şimdi sizi dergimizle baş başa bırakıyor, keyifli okumalar diliyorum…
Sevgiyle...
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum