HAYAL ETMEYİ BIRAK HAREKETE GEÇ!

Günün, haftanın yorgunluğunu üzerinizden atmak, stresten uzaklaşmak ve hatta bütün bunları sağlıklı bir şekilde spor yaparak yapmak istiyorsanız adresiniz elbette ki MRT Kickboxing Stüdio… Murat Elvermez’in öncülüğünde bire bir eğitimlerle sizde harekete geçmeye hazırlanın…

HAYAL ETMEYİ BIRAK HAREKETE GEÇ!

Günün, haftanın yorgunluğunu üzerinizden atmak, stresten uzaklaşmak ve hatta bütün bunları sağlıklı bir şekilde spor yaparak yapmak istiyorsanız adresiniz elbette ki MRT Kickboxing Stüdio… Murat Elvermez’in öncülüğünde bire bir eğitimlerle sizde harekete geçmeye hazırlanın…

HAYAL ETMEYİ BIRAK HAREKETE GEÇ!
22 Eylül 2020 - 11:56

Kaç yıldır spor yapıyorsunuz ve nasıl başladınız?
1986 yılında Antalya Belediyesi Boks Kulübü’nde 51kiloda lisanslı sporcu olarak başladım. Bir hevesle başladığım boks bu zamana kadar tutku ile devam etti. İlk gün eldivenleri giydiğimde ki heyecan ve bu spora olan aşkım bu gün antrenör olarak aynen devam ediyor.
Salonunuzdan bahsetmek gerekirse ne kadar süredir hizmet vermekte?
13 yıl önce Özer Saraçoğlu’nun beni keşfetmesi ile başladık. MRT Kickboxing her geçen gün kendini geliştirdi, yeniledi ve bir gönül işine dönüştü. ( Buradan Özer Bey’e de sevgilerimi göndererek iyi ki başlamışız diyorum)
Burada ne gibi branşlar yapılıyor?
MRT Kickboxing Stüdio’da tam anlamıyla kişiye özel boxing, kickboxing, fundamental ve fonksiyonel antrenmanda uzmandır.
Son zamanlarda spor anlayışı değişti ve sizin önerileriniz neler?
Çok bilinçli bir spor anlayışı oturdu bence ve bu çok iyi oldu. Artık saçma sapan egzersizler ve yüklemeler azaldı. Sosyal medya etkisiyle görsel medyayı takip eden sporseverler neyin iyi neyin kötü olduğunu hemen anlayacak duruma geldi.
Pandemi süresince nasıl eğitimler var, nelere dikkat ediyorsunuz?
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, ayalardır içerisinde bulunduğumuz görmediğimiz ama savaş verdiğimiz covid-19’a çok dikkat edelim. Kurallara fazlasıyla uyup tedbirli davranalım. Bu virüsle ve diğer türlerle mücadele etmede bağışıklık sisteminin gücü ve sağlıklı sporun faydalarını görmezden gelmeyelim. Bizim buraya gelecek olursak tam anlamıyla önceden beri gelen sistemin aynısı, birebir çalışma ve hijyenik ortam bizim var olan kuralımızdı. Biz burada bire bir çalışmalar yapıyoruz. Bununla birlikte hijyen kurallarımız olmazsa olmazımızın başında geliyor. Sporcularımız gönül rahatlığıyla birlikte antrenmanımızı yapıp gidebiliyorlar.
Birçok spor arasından insanlar neden bu sporu tercih etmeli, bu sporu ayrıcalıklı kılan nedir?
Bu spor sayesinde bütün vücudu çalıştırma şansı bulursunuz. Kendinizi korumayı öğrenirsiniz. Ruhsal ve fiziksel özgüveninizi tekrar kazanırsınız.


MRT Kickboxing uluslararası sporcuların tercih ettiği ve uluslararası arenada gerek teknik olarak, gerek çalışma alanının benzersizliği olarak çok beğenilen ve aranılan bir yer olmaya başladı. Yurt dışından o kadar fazla sporcu gelmeye başladı ki böylelikle eğitim kalitemiz de dünyaca profesyonel isimler tarafından da onaylanmış oldu.


Antalya’da her geçen gün spor salonlarının açılması çok mutlu edici çünkü, Antalya’da yaşayanlar bunu hak ediyor. Bence siz de kendiniz için bir iyilik yapın spor alışkanlıkları edinin ve size en yakın olan bir spor salonuna kayıt olun. Peki, neden o kadar spor salonunun içinde MRT Kickboxing tercih edilmeli? Elbette ki bunun için sayacağımız bir çok sebebimiz var.


MRT Kickboxing’de Klasik Boks, Kickboks, Muay Thai vb. diye bildiğiniz sporlar yoktur… Burada “Karma dövüş sanatları” ile “Fonksiyonel Antrenmanlar”ı içinde barındıran bir model vardır ve o yüzden MRT Kickboxing farklıdır. Burada disiplin ve istikrar önemlidir.


Hayatınızı baştan başlatmak ve sağlığınıza yeni bir boyut kazandırmak için yepyeni bir başlangıca hazır mısınız?
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum