Yeni spor merkezi

Antalya'da iki iş kadınının açtığı spor merkezi, 30 dakikada, 3 saatlik sporla yakılan kaloriyi harcama imkanı sağlıyor.

Yeni spor merkezi

Antalya'da iki iş kadınının açtığı spor merkezi, 30 dakikada, 3 saatlik sporla yakılan kaloriyi harcama imkanı sağlıyor.

Yeni spor merkezi
10 Eylül 2019 - 14:59

Kuşkavağı Mahallesi Arden Plaza'da Ceren Yelda Uçar ile Hanife Şakar ortaklığında açılan Fitiz Zayıflama ve Kilo Kontrol Merkezi, yoğun iş hayatı içinde spor yapmaya zaman ayıramayan kadın ve erkeklere kısa sürede kilo verme imkanı sunuyor. Yurt dışından getirilen 'Roll Shape' ve 'Body Shape' isimli teknolojik cihazların yardımıyla spor yapan kadın ve erkekler, 30 dakika gibi sürede 10 kat daha fazla kalori yakıyor.
Bir kadının 3 saate yakın salon sporu çalışmasında harcadığı kaloriyi 30 dakikada harcatan cihazın özellikleri ise oldukça ilginç. Teknolojik bileşenleri sayesinde kasların enerji tüketimini artırmayı amaçlayan makineye girenlerin beline, eteğe benzeyen bir aparat takılıyor. Vakum yapılmasının ardından içerideki basınç düşürülüyor ve yerçekiminin gücü artırılıyor. Bu sayede spor yapan kişinin yürüyüş bandı üzerinde harcadığı güç maksimum seviyeye çıkıyor. Aynı zamanda kızılötesi ışınların yer aldığı cihaz kalori yakımını haftada 5 bin koloriye kadar çıkartıyor.
Zayıflama ve kilo kontrolü hakkında hamilelik döneminde çok araştırma yaptığını belirten Ceren Yelda Uçar, kendi bebeğini hayata getirdikten sonra aldığı kiloları aynı uygulamayla 7 ayda verdiğini, 8 aydır da kilo kontrolü seanslarına katıldığını belirtti. Özellikle hamilelik kilolarından şikayet eden kadınların spor yapmaya geldiğini anlatan Uçar, "Bir anne bebeğini doğuruyor. Ardından iş hayatına başlıyor. Kilolarını vermek için düzenli zamana ihtiyaç duyuyor ama bulamıyor. Çünkü işi, bebeği, eşi ve kendisi arasında 4 parçaya bölünüyor. Saatlerce spor yapma şansı bulamıyor. Biz burada annelere 30 dakika içinde 3 saatlik bir spor aktivitesinde yakılan kaloriyi harcama imkanı sağlıyoruz" dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum