Reklam

GSF'DE DENEYSEL MODA-TASARIM SERGİSİ

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencileri atölye çalışmalarını sergiledi.

GSF'DE DENEYSEL MODA-TASARIM SERGİSİ

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencileri atölye çalışmalarını sergiledi.

GSF'DE DENEYSEL MODA-TASARIM SERGİSİ
09 Haziran 2022 - 14:35

AÜ Olbia Sanat Galerisi'nde Dr. Öğretim Üyesi Mariyam Yeziyeva Nehir tarafından düzenlenen 'Atölye Dersi Çalışmaları' adlı serginin açılışını GSF Dekanı Prof. Dr. Sibel Paşaoğlu yaptı. Paşaoğlu, Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü atölyelerinde değişik tekniklerde çalışılan bazı özel tasarım kıyafetlerin heykel Medusa'nın hikâyesinden ilham alınarak tasarlandığını ifade etti, öğrencileri başarılı çalışmalarından dolayı kutladı. Sergiye bölüm öğrencileri Atamer Köse, Aybüke Vuralan, Ayça Yücebıyık, Burcu Kaya Şaştım, Burçe Karadeniz, Büşra Çolak, Ceren Topçu, Duygu Ceylan, Eda Düzgün, Esin Zerman, Eylül Dicle Baki, Gamze Nur Eyri, Gizem Er, Gizem Özer, Hakan Kerem Yılmaz, İlknur Bektaş, Meryem Mecidoğlu, Özgür Aslan, Senanur Çiviler, Sude Gündoğdu, Sude Özyurt, Şeyma Tekkanat, Tuğçe Pelin Özay ve Yaren Eroğlu eserleriyle katıldı.

FARKLI KIYAFETLER İLGİ GÖRDÜ

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü'nün 1,3 ve 4. sınıf öğrencilerinin 'Temel Dikiş Teknikleri', 'Deneysel Tasarım' ve 'Tekstil Teknikleri ve Uygulamaları' derslerinde farklı tasarımlarda çalıştıkları kıyafetler büyük ilgi gördü, hayranlıkla incelendi.

ÖZEL TASARIM TİŞÖRT-ÇANTA

Serginin 'Kendi Tişörtünü Kendin Tasarla' temalı bölümünde ise 1. sınıf öğrencilerinin değişik tekniklerle ürettikleri farklı tişört modelleri yer aldı. Ayrıca 4. Sınıf öğrencileri dokuma kumaşlarda farklı kalınlıklarda atkı ve çözgü iplikleri kullanarak, suni keçe ve diğer malzemeleri kullanarak değişik çanta tasarımları da üretti. Çantalar en çok ilgi çeken eserler arasında yer aldı. Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencileri "Deneysel tasarımlarla hayal gücümüzün sınırlarını genişletmeyi amaçladık" diye konuştular.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum