ESLEM AKAR; "HAYAL ETTİĞİM YER KENDİMİ TATMİN EDEBİLDİĞİM NOKTADIR"

Avlu dizisindeki performansıyla dikkatleri üzerine çeken, sonrasında yer aldığı tüm projelerde başarılı ve istikrarlı yükselişine devam eden Eslem Akar’la rengarenk bir çekimle baharı karşıladık. Çekim süresince ona eşlik eden sevimli köpeği Leo’nun hakkını da yememek lazım... Bu keyifli röportaj Eslem’i size takdimimdir...

ESLEM AKAR; "HAYAL ETTİĞİM YER KENDİMİ TATMİN EDEBİLDİĞİM NOKTADIR"

Avlu dizisindeki performansıyla dikkatleri üzerine çeken, sonrasında yer aldığı tüm projelerde başarılı ve istikrarlı yükselişine devam eden Eslem Akar’la rengarenk bir çekimle baharı karşıladık. Çekim süresince ona eşlik eden sevimli köpeği Leo’nun hakkını da yememek lazım... Bu keyifli röportaj Eslem’i size takdimimdir...

ESLEM AKAR;
12 Ocak 2022 - 13:24

Henüz 13 yaşındayken; kamerayla, monitörle ve ekranlarla tanışıyorsun. Biraz o süreçten bahseder misin
 
Beklenmedik bir anda kapımı çaldı oyunculuk ne ailemin ne benim düşündüğüm bir meslekti, fakat çok küçük yaşımda çok güzel hocalarla, oyuncularla yetiştim bu yüzden çok şanslıyım. O yüzden çok anlatabileceğim bir şey yok. Tesadüfen önüme çıktı oyunculuk…
 
Bu kadar erken bir kariyer yolculuğu sana neler kazandırdı?
 
Çok şey kazandırdı, hem de çok çok şey. Saymakla bitiremem öyle söyleyebilirim. Küçük yaşımda karakterimi çok sağlam oluşturmamı sağladı ilk basta, insanlara saygı duymayı öğrendim Çok küçük yaşımda. Paranın hiç kolay kazanılmadığını öğrendim. Ölene kadar da bir şeyler öğrencem sanırım bu kariyer yolculuğumdan. 
 
Genç yaşta ünlü olmak pek çok açıdan kolay olmamalı. Gençliğin o klasik kodlanmış hallerini yaşayabiliyor musun?
 
Ünlü olmak kolay değil evet kendine ait bir sınırın olmuyor diyebilirim her an her yerdesin. Fakat gençliğin o klasik hallerini yasayamadım bu ünlü olduğum için değil çok çalıştığımdan oldu okul arkadaşlarım farklı şeyler yaparken ben okuldan sonra çalışmaya koşuyordum bu hala da böyle ama halimden çok memnunum. Çalışma ortamında da hep bana yol gösteren kişiler oldu o yüzden gençliğimi daha oturaklı geçirdim ve geçiriyorum diyebiliriz :) 
 
Birçok gencin hayalini kurduğu bir noktadasın. Şu anda içinde bulunduğun şartlar sana neler hissettiriyor?     
 
Ben bireysel olarak yaptığım her şeyden gurur duydum, hiç bir zaman pişmanlık duygusunu büyütmedim içimde. Hayal kurulan istenen bir noktada olmak çok güzel demek ki bazı şeyleri düzgün ve güzel yapabiliyorum hissini yaşatıyor bana. Şuan bulunduğum nokta ya da şartlar hepsi ailemin sayesinde. Annem ve babam her zaman arkamda bu bir insanın yasayabileceği en güzel desteklerden biri. O yüzden şuan bulunduğum durum bana kendimi çok güvenli hissettiriyor. Ünlü olmanın getirdiği imkânları hiç söylemiyorum bile ben ünlü olmak için oyunculuğu seçmedim  ya da kendimi göz önünde tutmak için. Maddi acıdan da hiç bir zaman ihtiyacım olmadı en güzel yerlerde en güzel noktalardaydım hep ama oyunculuk benim kanıma işledi bunu istediğim için yapıyorum bundan dolayı da ünlü ya da göz önünde olmak benim için hiç önemli değil. Çok saçma işler yapan herkes göz önünde ve ünlüler ne yazık ki bu benim için asla bir kriter olmadı olamazda.
 
Oyunculuğun yanı sıra mimarlık eğitimin de devam ediyor sanırım. Bu alanda da kariyer yapmayı düşünüyor musun? 
 
Mimarlığı çok severek okuyorum, zaman ne getirir bilemem ama şansım olursa kariyer yapmak isterim. 
 
Kariyerinde hangi projeyi dönüm noktası olarak görüyorsun?
 
Avlu benim için dönüm noktasıdır. 
 
Oyunculukta hayal ettiğin yer neresi; şu anda o yere ne kadar yakınsın?
 
Hiç bir zaman bir yer hayal etmedim, hep oynamak istediğim oyuncuları ve rolleri hayal ettim. Bana verilen rolü geri dönüp baktığım da evet belki zaman geçtikçe ve daha çok öğrendikçe daha iyi oynayabilirim ama o an için elimden gelenin en iyisini yaptığımı görmek beni en çok tatmin eden şey. Türkiye de ne yazık ki hiç bir şey belli olmuyor çoğu yetenek gerektiği değeri görmezken,  yeteneksiz insanlar üstlere çıkıyor :) Benim hayal ettiğim yer kendimi tatmin edebildiğim noktadır. 
 
İçinde olmayı çok istediğin bir proje ve rol almak istediğin bir isim var mı?
 
Avlu gibi projelerin daha çok olması gerektiğini düşünüyorum. Türk dizilerinin hepsi aldatma, imkânsız ask, yalan dolan halkımız me yazık ki bunlardan keyif alıyor. Avlu tadında hayata farklı noktadan bakan projelerde olmayı çok isterim. Çok başarılı ve birlikte oynamak istediğim birçok oyuncu  var ama ilk aklıma gelen isim Haluk Bilginer. 
 
Şöhretin senin için anlamı ne? Tanınırlık hayatına ne kattı? 
 
Hiç bir şey :) Ben sıcakkanlı bir insanim herkes çok eşit benim gözümde ben ailemden ne gördüysem aynisini yasatmaya yapmaya çalışıyorum ve hayatıma da bu şekilde devam ediyorum ileride daha çok ünlü olsam bile bu benim için değişmeyecek sadece insanlar için daha ulaşılmaz olacağım ve daha keskin çizgilerim olacak bunun dışında şöhretin benim için hiç bir önemi yok. Son olarak söylemek istediğim şey benim için önemi olmasa bile çevremdeki 10 kişiden 9’unun çok ilgilendiği bir nokta sari saçım yeşil gözüm için beni sevmiyorlar :) Daha büyük isimleri bu noktada düşünemiyorum bile.
 
Önemli kararların eşiğindeyken mantığınla mı yoksa iç sesinle mi hareket edersin? 
 
Daha çok mantıksal bir insan olduğumu düşünüyorum. Annem de öyledir ama babam daha çok duygularıyla hareket eder, sanırım ben ikisinin ortasıyım.
 
“İşte yaşamak bu” dediğin anlarda genellikle nerede ve ne yapıyor olursun?
 
Seyahat ediyor oluyorum sanırım, gezmeyi çok seviyorum. Güzel yerler gördükçe yaşadığımı hissediyorum. 
 
Hayattaki en büyük ilham kaynakların, seni motive eden şeyler neler?
 
Sevdiğim insanlar beni motive eder, yapacağım işin sonunu düşünmek motive eder, kendimi geliştirmek beni motive eder. Duruma göre beni motive edecek çok şey bulabilirim:)
 
Spor ve sağlıklı beslenmeyle aran nasıl? Özel olarak uyguladığın bir beslenme çeşidi ya da spor programı var mı?
 
Çok iyi olduğunu söyleyemem :) Bazı dönemlerim oluyor o zaman spora ve beslenmeme çok asılıyorum ama bıraktığım zamanlar oluyor. Şuan beslenmeme ve sporuma dikkat ettiğim bir dönemdeyim. 
 
Modaya mesafen nasıl, trendleri takip eder misin; yoksa tarz, stil, giyinme konusunda bildiğini okuyanlardan mısın? 
 
Modayla aramın olduğunu düşünmüyorum, bana ne yakışırsa onu giyme taraftarıyım ve rahatıma da düşkünüm. Sade ama zarif şeylerden çok hoşlanırım.
 
Günlük hayatta nasıl giyinmekten hoşlanırsın?
 
Günlük hayatımda sportif giyinirim. Modayı özellikle takip etmem ama az çok bir fikrimde vardır. 
 
 Modern estetik algısı ve günümüzdeki güzellik ölçüleri hakkında neler düşünüyorsun? 
 
İçler acısı olduğunu düşünüyorum ne yazık ki. Estetiğe asla karşı değilim ama günümüzde ne yazık ki çoğu kişi aynı fabrikadan çıkmış gibi dolaşıyor. Burunlar aynı, elmacık kemikleri aynı, dudaklar şişik. Her insanın yüzünde karakteristik bir  güzellik olduğunu düşünüyorum. İnsan kendi halinden memnun değilse tabii ki değişikliğe gidebilir fakat benim dediğim çok farklı bir nokta. Doğallıktan yanayım. Doğal olan her şey benim için daha çekicidir.
 
Dünya bir yıldır çok zorlu bir süreçten geçiyor. Bu dönem sana ne öğretti?
 
Pandemi süreci hayatımızdaki koşturmacaya “bir dur” dedi ve kendimizi dinlememize imkan sağladı. Ben sağlığın her şeyden önemli olduğunu öğrendim. Onun dışında birçok şeyin ne kadar boş olduğunu da öğrendik galiba. Hayatta dışarı çıkıp yemek yemek bile bir lüks haline geldi. Arkadaşlarımıza, ailemize sarılabilmek lüks şu anda. Bu kadar küçük şeylerin ne kadar önemli oluğunu anladığım bir dönem aslında benim için. 
 
Ayakları üzerinde durabilen başarılı bir genç kadın olarak, hayalleri için adım atmak isteyip de cesaret edemeyen diğer kadınlara vermek istediğin bir mesaj var mı?
 
Kendinizi sevin ve yapabileceklerinize inanın. Hayat siz sever ve inanırsanız elinde altın bir tepsiyle size geliyor. Henüz yolun başındayım ama şimdiye kadar ki tecrübelerimden çıkarttığım sonuç bu:)
 
---------------KISA-KISA----------- 
 
En büyük sevgi göstergesi…
GÜVEN
 
Şu ana kadar aldığın en iyi tavsiye... 
ANNEMDEN ALDIĞIM HER TAVSİYE, HAKSIZ ÇIKMIYOR :)
 
En son okuduğun kitap: 
FRIDA 
 
Herkese tavsiye ettiğin kitap: 
HERKES İÇİNDEKİ MESAJI ANLAR MI BILEMEM FAKAT "VERONICA ÖLMEK İSTİYOR"
 
En çok kullandığın kelime:
BİLEMEDİM:) 
 
Tüm zamanların en iyi filmi: 
ÇOK VAR... İLK AKLIMA GELEN "12 ÖFKELIİADAM"
 
Takip ettiğin diziler: 
O KADAR ÇOK Kİ LİSTE YAPMAM GEREK:)
 
Son zamanlarda en çok dinlediğin müzisyen şarkı:  
JUST THE TWO OF US
 
Her dinlediğinde sana güzel şeyler hatırlatan bir şarkı... 
SENİNLE BİR DAKİKA
 
Hayat motton... 
HAYAT ÇOK KISA EN GUZEL ŞEKİLDE YAŞAMAK LAZIM
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum